Bojowy Hopak w Polsce

Bojowy Hopak na Międzynarodowym Festiwalu Warszawskim

czerwiec 7, 2018
Michał Kurak podwyższył kfalifikacje

Lato zaczęło się gorąco! Jeszcze więcej światła i kolorów zapowiada się na Międzynarodowym Festiwalu Warszawskim!
My już się przygotowujemy, a Ty? ;)
Bądź z nami 9 czerwca na Festiwalu!
O godz. 14:00 nasz występ, a o 14:30 warsztaty z szabli.
Zapraszamy! :)

Certyfikaty trenerskie

sierpień 16, 2016
Trenery warszawskiego ośrodka otrzymali certyfikaty na rok

Wakacje to czas nie tylko odpoczynku, ale i pracy nad sobą. W tym roku seminarium z Bojowego Hopaka przeszło rewelacyjnie. Trenerom z warszawskiego ośrodka udało mi się podnieść kwalifikacje zdać techniczne egzaminy na odpowiednie stopnie zaawansowania i otrzymać certyfikaty dające możliwość prowadzenia zajęć. Certyfikaty ważne są cały rok.
Szczególne podziękowania dla Pani Magdaleny Sikorskiej za pomoc w opracowaniu grafiki certyfikatów.

Foto

Podwyższenie kwalifikacji trenera Michała Kuraka

sierpień 15, 2016
Michał Kurak podwyższył kfalifikacje

W tym roku jeden z naszych trenerów - Michał Kurak podwyższył swoje umiejętności, zahartował je na międzynarodowym seminarium z Bojowego Hopaka.
Dzięki jego pracy nad sobą, mógł przystąpić do niezwykle trudnego egzaminu na drugi poziom zaawansowania. Pomimo tego, że był to jego pierwszy egzamin na dany poziom zdał go na wysoką ocenę i otrzymał certyfikat.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwoju osobistym oraz rozbudowie silnej sekcji!

Foto

IV Egzamin techniczny z Bojowego Hopaka

czerwiec 25, 2016
4 Egzamin techniczny z Bojowego Hopaka

3,5 godziny egzamin z poznanej techniki to jeden z elementów kształtowania się silnej osobowości :)
25 czerwca w klubie sportowym Atlas Grzegorz Biernacki odbył się kolejny egzamin z techniki Bojowego Hopaka na pierwszy poziom zaawansowania „Żowtiak”. Swoich sił spróbowało 10 uczniów.
Uczniowie Szkoły Bojowego Hopaka z Warszawy wykonali kolejny krok do uzupełnienia 12 pozytywnie zdanych egzaminów, co jest jednym z wymogów by osiągnąć pierwszy stopień zaawansowania - "Żowtiak".
Wszystkim udało się zdać egzamin na pozytywne oceny. Gratulujemy uzyskanych rezultatów i życzymy dalszych sukcesów!

Foto

Lublin - pokaz

czerwiec 19, 2016
Pic

Oto nasz ostatni pokaz Bojowego Hopaka w Lublinie! W ciepłą czerwcową niedzielę mieliśmy przyjemność prezentować jedyną, a zarazem najbarwniejszą sztukę walki Bojowy Hopak na Festiwalu Ukraińska Biesiada. W otoczeniu lasu, nad malowniczym zalewem publiczność przyjęła nas bardzo entuzjastycznie. Jeśli i wy chcecie poznać Bojowy Hopak z jeszcze bliższej perspektywy zapraszamy na treningi.

Wideo1
Wideo2

Zakończenie szkolnego roku

czerwiec 17, 2016
Pic

W sobotę 18 czerwca najmłodsi wychowankowie szkoły Bojowego Hopaka zaprezentowali swoje zdolności podczas uroczystości zakończenia szkolnego roku w placówce na Orodowej 42/44. Pokaz Hopaka był najatrakcyjniejszą częścią przygotowaną przez dzieci

Czytaj więcej

Dzień dziecka

maj 29, 2016
Pic

W Warszawie 29 maja odbył się pokaz i warsztaty dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Prezentacje i pokaz przeprowadził najmłodszy, ale bardzo utalentowany trener Michał.

Czytaj więcej

Hopakowcy w Niemczech

maj 21-22, 2016
Pic

Niedawno najlepsi z warszawskiej szkoły Bojowego Hopaka prezentowali swoje rzemiosło, jak cząstkę słowiańskiej kultury w Europa-park w Rust (Niemcy). Najlepszy park rozrywki na świecie z owacjami przywitał pokazowy występ grupę z Warszawy oraz miejscowego trenera tej widowiskowej sztuki walki.

Foto

Elbląg - Dziecięcy Festiwal

maj 15, 2016
Pic

Dzieci - Kwiaty świata! Na Dziecięcym Festiwalu w Elblągu 15 maja, po raz pierwszy pokazały swoje umiejętności najmłodsi uczniowie warszawskiej szkoły Bojowego Hopaka. Pod przewodnictwem trenerów, czwórka chłopców wraz z dwoma dziewczętami podarowała widzom zachwycające pokazowe występy tej sztuki walki. Mali Hopakiwci chętnie dzielą się materiałami pełnionymi emocji. Brawo, młodzi Kozacy!

wideo

Piknik Naukowy w Warszawie - pokaz

maj 14, 2016
Pic

Honorowi goście jubileuszowego XX-go Pikniku Naukowego w Warszawie! Odważni chłopcy i dziewczyny dwukrotnie prezentowali niezrównane piękno i doskonałą technikę sztuki walki Bojowy Hopak na corocznym wielkim festiwalu nauki i zdrowia, który niezmiennie odbywa się na Stadionie Narodowym w stolicy Polski i gromadzi dziesiątki tysięcy miłośników zdrowego wypoczynku. Dla was udane zdjęcia, a dla emocji zapraszamy na zajęcia!

Foto
Wideo

III WEGZAMIN Z BOJOWEGO HOPAKA W Warszawie

marzec 19, 2016
Pic

19 marca w sali SzP 221 w Warszawie odbył się kolejny egzamin techniczny oraz egzamin z kategorii "Odnotan" na pierwszy poziom zaawansowania „Żowtiak”. Swoich sił spróbowało 8 uczniów, a 7 z nich udało się zdać egzamin na ocenę pozytywną Gratulujemy wszystkim uzyskanych rezultatów.

Czytaj więcej

Warsztaty od trenera z Berlina

luty 28, 2015
Pic

W niedzielę 28 lutego 2016 r. Hopakiwci z Polski mieli okazję uczestniczyć w seminarium, które przeprowadził trener Bojowego Hopaka z Berlina - Taras Mykota. W czasie dwóch bloków, uczestnicy mogli poznać niuanse oraz tajniki techniki hopaka w przysiadzie i niektóre elementy uderzeniowe w powietrzu. Seminarium odbyło się w Warszawie przy ul. Zamenhoffa 1.

Foto

Warsztaty dla JS "Strzelec" Rzeszów

Grudzień 5, 2015
Pic

5 grudnia 2015 r. w sobotę w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie w dniu urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, na zaproszenie Związku Strzeleckiego „Strzelec”, przyjechali do Rzeszowa certyfikowani trenerzy Bojowego Hopaka Eliasz Sidoruk oraz Ihor Mykhalevych. Odbyła się krótka prezentacja oraz pokazy Sztuki walki. Po nich warsztaty w których wzięło udział ok 40 przyszłych adeptów służb mundurowych.

Foto
Wideo

II EGZAMIN Z BOJOWEGO HOPAKA W POLSCE

Listopad 30, 2015
Pic

30 listopada w klubie sportowym Atlas Grzegorz Biernacki odbył się drugi już w Polsce egzamin z techniki Bojowego Hopaka na pierwszy poziom zaawansowania „Żowtiak”. Swoich sił spróbowało 9 uczniów, a 6 z nich udało się zdać egzamin na ocenę pozytywną. Gratulujemy wszystkim uzyskanych rezultatów.

Czytaj więcej

Bojowy Hopak w Budapeszcie

Listopad 17, 2015
Pic

17 października Bojowy Hopak zagościł do stolicy Węgier. W ramach Dnia Kozactwa, przebiegło w Budapeszcie uroczyste święto, podczas którego przeprowadzone zostały różne konkursy i występy. Przedstawiciele Bojowego Hopak z Warszawy zaprezentowali pokaz techniki Bojowego Hopaka oraz występ demonstrujący zastosowanie technik samoobrony.

Czytaj więcej

Bojowy Hopak w Orońsku

Wrzesień 6, 2015
Pic

Dnia 6 września w miejscowości Orońsko pod Radomiem odbył się festiwal kultury ukraińskiej pt. „Niespodziewany początek jesieni”. Szkołę Bojowego Hopaka „Art Hopak” reprezentował Michał Kurak. O godz. 14:00 wygłosił 15-minutową prelekcję nt. historii i kierunków rozwoju Bojowego Hopaka, a także przeprowadził 2-minutowy pokaz "Odnotanów". Następnie odbyły się krótkie warsztaty, na które zgłosiło się 3 chłopców ( 7-10 lat). O godz 18:00 odbył się ponowny pokaz "Odnotanów". Prezentację miało okazję zobaczyć ok. 500 osób.

Czytaj więcej

Bojowy Hopak w czeskiej Pradze

Wrzesień 1-3, 2015
Pic

We wrześniu przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Bojowego Hopaka zostali zaproszeni do stolicy Czech w celu przeprowadzenia pokazów. 1-2.09.2015 r. trzech trenerów, przedstawiających odpowiednio szkoły Bojowego Hopaka: "Art Hopak" z Warszawy, "Oberih" z Gródka na Ukrainie oraz "Szablezub" ze Lwowa, w największym praskim klubie "Lavka", znajdującym się w centrum miasta, zaprezentowało dawną europejską Sztukę Walki Bojowy Hopak.

Foto

Na Iwana na Kupała w Dubiczach Cerkiewnych

Lipiec 10, 2015
Pic

Podczas festiwalu "Na Iwana na Kupała" w Dubiczach Cerkiewnych Bojowy Hopak miało kokazję zobaczyć kilka tysięcy osób. Po występie trenerzy udzielili wywiadów oraz odpowiedzi na liczne zapytania widzów.

Czytaj więcej

Zakończenie roku skzolnego w szkole na Ogrodowej

Czerwiec 20, 2015
Pic

Uczniowie szkoły Szkoły Podstawowej nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej w Warszawie. na zakończenie roku szkolnego zorganizowali pokaz Bojowego Hopaka.

Czytaj więcej

Nauka Kozackiego masażu od Mistrza Wołodymyra Piłata

Czerwiec 14, 2015
Pic

W niedzielę, 14 czerwca, odbyły się warsztaty, na których to Mistrz, Wołodymyr Pyłat, zaprezentował 3 rodzaje masażu, które można wykorzystywać w poprawianiu swojego zdrowia. Największym zainteresowaniem cieszyła się ciekawa i rzadko spotykana forma masażu - masaż organów wewnętrznych. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy przenieśli się do pobliskiego parku, aby na świeżym powietrzu, pod okiem Mistrza, samodzielnie praktykować zdobyte umiejętności.

Czytaj więcej

Spotkanie z Głównym Nauczycielem Wołodymyrem Pyłatem

Czerwiec 13, 2015
Pic

Założyciel Stylu osobiście przeprowadził 2 wykłady na tematy: - dawna wiedza, która zachowała się do dziś - adaptacja i praktyczne zastosowanie - harmonijny rozwój osobistości - znaczenie rozwoju Bojowego Hopaka - rezultaty działalności Hopaka

Czytaj więcej

BOJOWY HOPAK NAD WISŁĄ

Maj 28, 2015
Pic

8 maja 2015 roku, na plaży niedaleko Mostu Poniatowskiego, odbył się pokaz Sztuki walki Bojowy Hopak. Występ podsumowywał Tydzień Ukraiński organizowany przez Collegium Civitas. Po zakończeniu pokazu przeprowadzone zostały krótkie warsztaty. Zobaczyć prezentację Bojowego Hopaka miało możliwość ok. 30 uczestników imprezy oraz 30-50 osób losowych.

Foto

„PIKNIK NAUKOWY” NA STADIONIE NARODOWYM W WARSZAWIE

Maj 9, 2015
Pic

25 maja 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się „Piknik Naukowy”, na który „Polskie Radio dla Zagranicy”, w ramach swojego czasu antenowego, zaprosiło przedstawicieli Bojowego Hopaka. Odbyła się krótka prezentacja, podczas której uczestnicy Pikniku mogli usłyszeć czym jest Hopak, a także przekonać się, jak wygląda ta Sztuka walki, oglądając przeprowadzony później pokaz. Po występie został przeprowadzony wywiad z przedstawicielami Art Hopaka i Międzynarodowej Federacji Bojowego Hopaka, transmitowany na żywo w Internecie.

Foto

Bojowy Hopak w Collegium Europejskim

Kwiecień 14, 2015
Pic

4 kwietnia 2015 roku Hopak został zaprezentowany przy Collegium Europejskim w Warszawie. Zajęcia zorganizowane były dla studentów anglojęzycznych z całego świata. Po prezentacji, uczestnicy z chęcią wzięli udział w warsztatach Hopaka oraz w grach - „ kozackich zabawach”

Foto

Pokaz w szkole LOGOS

Marzec 28, 2015
Pic

W sobotę 28 marca 2015 r. odbył się pokaz i warsztaty Bojowego Hopaka w szkole LOGOS.

Czytaj więcej

Pokaz w szkole na Ogrodowej

Marzec 7, 2015
Pic

W sobotę 7 marca 2015 r. odbył się pokaz najmłodszych ucznów Bojowego Hopaka.

Czytaj więcej

Dyskoteka z Bojowym Hopakiem

Luty 20, 2015
Pic

W dniu 20 lutego 2015 roku odbył się pokaz Bojowego Hopaka podczas dyskoteki na Woli w Warszawie.

Czytaj więcej

I EGZAMIN Z BOJOWEGO HOPAKA W POLSCE

Luty 4, 2015
Pic

4 lutego 2015 roku odbył się, po raz pierwszy w Polsce, egzamin techniczny Z Bojowego Hopaka, zorganizowany przez Szkołę Art Hopak z Warszawy. Rozpoczął on serię testów sprawnościowych na stopień zaawansowania "Żowtiak". Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia i zaprezentowania swojej sprawności oraz wiedzy dotyczącej Hopaka. Całość odbyła się pod okiem doświadczonego trenera Ihora Mychalevycza. Egzamin został zatwierdzony przez Międzynarodową Federację Bojowego Hopaka.

Czytaj więcej

Bojowy Hopak Mikołajki na Ochocie

Grudzień 13, 2014
Pic

13 Grudnia 2014 r. odbyła się prezentacja, pokaz i warsztaty Bojowego Hopaka dla mieszkańców Ochoty.

Czytaj więcej

Warsztaty w WSM

Listopad 28, 2014
Pic

28 listopada 2014 r. odbyły się Otrzęsiny studentów I roku Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, zorganizowane przez Samorząd Studencki WSM. Jedną z atrakcji był również pokaz Bojowego Hopaka – kozackiej Sztuki walki.

Czytaj więcej

Bojowy Hopak w Amvay Kraków

Listopad 25, 2014
Pic

Bojowy Hopak jako forma odpoczynku w korporacji? - Dlaczego by nie? 25 listopada Bojowy Hopak został zaproszony do Krakowa. Tam w firemie Amvay trener Bojowego Hopaka Eliasz Sidoruk przeprowadził szereg pokazwów tej Sztuki walki. Po krótkich pokazach pracownicy Amvay wzięlki udział w różnych zabawach bazujących na technice Hopaka. Po godzinnej przerwie w codziennej rutynie pracownicy z uśmiechami na twarzy wrócili do pracy.

Czytaj więcej

Warsztaty w Bartoszycach 2

Wrzesień 16-17, 2014
Pic

6-7 listopada 2014 r. w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach po raz drugi młodzież miała okazję uczestniczyć w dwudniowych warsztatach z Bojowego Hopaka. 12 godzin warsztatów, kilka godzin lekcji oraz prezentacja przybliżyły uczestnikom historię i kierunki rozwoju Bojowego Hopaka oraz sylwetkę założyciela stylu – Wołodymyra Pyłata.

Foto

ŚWIATOWY KONGRES NAUKOWY SPORTÓW WALKI I SZTUK WALKI

Wrzesień 15-17, 2014
Pic

W dniach 15-17 października 2014 r., grupa reprezentująca kozacką Sztukę walki „Bojowy Hopak”, na czele z Założycielem Stylu – Wołodymyrem Pyłatem, uczestniczyła w III Światowym Kongresie Naukowym Sportów Walki i Sztuk Walki, który odbył się na Uniwersytecie Rzeszowskim. Hopakivci zademonstrowali jeden z najlepszych i najciekawszych występów, który zaimponował uczestników oraz wzbudził szacunek wśród przedstawicieli innych stylów walki.

Wideo

Warsztaty w Bartoszycach

Wrzesień 16-17, 2014
Pic

16-17 września 2014 r. w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach młodzież miała okazję uczestniczyć w dwudniowych warsztatach z Bojowego Hopaka. 12 godzin warsztatów, kilka godzin lekcji oraz prezentacja przybliżyły uczestnikom historię i kierunki rozwoju Bojowego Hopaka oraz sylwetkę założyciela stylu – Wołodymyra Pyłata. W warsztatach wzięło udział około 120 uczniów szkoły.

Czytaj więcej

Spotkanie z trenerami Bojowego Hopaka

Sierpień 25, 2014
Pic

25 sierpnia w Warszawie zostało zorganizowane spotkanie z trenerami Bojowego Hopaka z Ukrainy - Rusłanem Dmytrenkiem oraz Mykołom Basistym. Opowierzieli oni o następujących tematach: - Początki Kozactwa, jak powstało Kozactwo, skąd się wywodzi - Jak rozwijało się Kozactwo - Wołodymyr Pyłat – Główny Mistrz Sztuki walki Bojowy Hopak - Stopnie zaawansowania i kierunki rozwoju w Bojowym Hopaku

Czytaj więcej

Bojowy Hopak na scenie Fortu Sokolnickiego

Sierpień 24, 2014
Pic

24 sierpnia 2014 r. na warszawskim Żolibożu na scenie Fortu Sokolnickiego w Warszawie, między innymi atrakcjami, zagościła również europejska Sztuka walki - Bojowy Hopak. Pokaz Hopaka był jednycm z najciekawszych elementów imprezy. Występ został przygotowany przez uczniów warszawskiego ośrodka Bojowego Hopaka oraz dwóch trenerów, którzy specjalnie na tę uroczystość przyjechali z Ukrainy (Rusłan Dmyrenko i Mykoła Basisty). Po występie chętni mogli spróbować swoich sił w warsztatach Bojowego Hopaka.

Foto

Spotkanie z Ministrem kultury Ukrainy

Maj 30, 2014
Pic

Na końcu maja 2014 r., podczas oficjalnej wizyty Jewhena Nyszczuka ministra kultury Ukrainy, doszło do jego spotkania z polskim Ministrem Kultury, Bogdanem Zdrojewskim. Następnego dnia obejrzał pokaz tradycyjnej kozackiej Sztuki walki „Bojowy Hopak” i spotkał się z przedstawicielem Międzynarodowej Federacji Bojowego Hopaka odpowiedzialnym za rozwój Hopaka W Polsce.

Czytaj więcej

Przyjazd Mistrza Wołodymira Piłata do Waraszawy

Maj 21, 2014
Pic

W drugiej połowie maja 2014 r. Warszawę odwiedził Mistrz Sztuk Walki, Prezydent Międzynarodowej Federacji Bojowego Hopaka, Założyciel Stylu i Główny Nauczyciel Sztuki walki Bojowy Hopak, autor 14 książek oraz setek artykułów - Wołodymyr Pyłat oraz Maryja Pachołok - Wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Bojowego Hopaka w Rozwoju Kierunku Zdrowotnego. Wizyta trwała 3 dni, w trakcie których odbyły się kolejno: 20 maja - warsztaty z samoobrony; 21 maja - wykłady i warsztaty; 22 maja - wykład w Wyższej Szkole Menedżerskiej

Czytaj więcej

Szkolenie z samoobrony od Mistrza Wołodymira Piłata

Maj 20, 2014
Pic

We wtorek 20 maja w Warszawie Założyciel Sztuki Walki Bojowego Hopaka Wołodymyr Pyłat osobiście przeprowadził szkolenia z samoobrony dla uczniów warszawskiej szkoły Bojowego Hopaka. W warsztatach wzięło udział 21 osób.

Czytaj więcej

„Dzień słowiański” w Akademii Leona Koźmińskiego

Maj 19, 2014
Pic

19 maja 2014 r. w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie zorganizowanio "Dzień Słowański". Po za występami chórów, warsztatami tańca i prezentacji słowiańskiej kuchni, główną atrakcją był występ Bojowego Hopaka.

Czytaj więcej

Bojowy Hopak - noc muzeów

Maj 17, 2014

W Noc Muzeów 17 maja (między godziną 20:00 a 2:00 w nocy) na Nowym Świecie, przygotowano specjalny program. Zaplanowano koncert, pokaz filmu ”Trudne braterstwo” o sojuszu Józefa Piłsudskiego i Simona Petlury, oraz pokaz europejskiej Sztuki walki Bojowy Hopak.

Czytaj więcej

Bojowy Hopak w SWPS

Styczeń 24, 2014
Pic

W piątek 24 stycznia w warszawskiej Wyższej Szkole Psychologi Społecznej podczas organizacji Dnia Ukrainy odbyła się prezentacja i pokaz Słowiańskiej Sztuki Walki Bojowy Hopak.

Czytaj więcej

Bojowy Hopak w Skierniewicach

Listopad 14, 2013
Przedstawienie w ramach projektu 'Europa w Walizce'

14 listopada 2013r. Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach odbyło "podróż: na wschód. W ramach projektu „Europa w walizce” przyjechali do szkoły goście z Niemiec, i Polski, aby przybliżyć cztery wschodnie kraje: Mołdawię, Armenię, Ukrainę i Białoruś.

Czytaj więcej

Bojowy Hopak Warszawa-Bielsk Podlaski-Lublin-Przemyśl

Czerwiec 15-17, 2013
Występowy tur Hopaka Warszawa-Bielsk Podlaski-Lublin-Przemyśl

Była walka wręcz, na kije i szable, a także pokaz masażu i chodzenie po rozbitym szkle. Wszystko to na pokazach Bojowego Hopaka, czyli europejskiej Sztuki Walki, które odbyły się w połowie czerwca 2013 r. w czterech miastach Polski: Warszawie, Bielsku Podlaskim, Lublinie i Przemyślu.

Czytaj więcej

Dzień Ukraiński w Szkole Podstawowej Nr 225

Maj 22, 2012
Pokaz Bojowego Hopaka w szkole podstawowej nr 225

W ramach szkolnego programu przygotowań do największego wydarzenia sportowego w historii Polski i jednego z najbardziej spektakularnych turniejów sportowych na świecie – EURO 2012, ruszyła realizacj szkolnego projektu „Żyjemy w świecie wielu kultur”. 22 maja zaproszony gość – pan Eliasz Sidoruk – zaprezentował pokaz kozackiej sztuki walki „Bojowy Hopak”, w której zastosowano elementy uderzenia nogami w wyskoku, w przysiadzie, różnorodne kroki, zbicia, podcinania itd.

Czytaj więcej